سمینار اسکی، سرما و کوهستان برگزار شد- 1394/12/12

 


سمینار یک روزه اسکی، سرما و کوهستان با حضور جمعی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون و مسئولان هیئت های استانی اسکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، سمینار یک روزه «اسکی، سرما و کوهستان» از ساعت 9:00 صبح امروز (پنجشنبه) با حضور ناصرطالبی رئیس فدراسیون اسکی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر لشگری رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارتش و سپس ناصر طالبی رئیس فدراسیون اسکی به حاضرین خیر مقدم گفتند و از حضور آنها در این سمینار یک روزه قدردانی کردند.

سپس دکتر علیرضا بصامپور رئیس کمیته پزشکی فدراسیون اسکی و متخصص ارتوپدی و فوق تخصص جراح ستون فقرات در خصوص تاریخچه موضوعات پزشکی در اسکی مواردی را مطرح کرد. بعد از وی نوبت به دکتر حمید مساعدیان عضو کمیته پزشکی فدراسیون اسکی و مسئول جست و جو و نجات فدراسیون کوهنوردی و عضو کمیسیون پزشکی فدراسیون جهانی کوهنوردی رسید. او در خصوص یخ زدگی در کوهستان و راه های جلوگیری و درمان این اتفاق و همچنین سازگاری در ارتفاع سخنرانی کرد. مساعدیان همچنین توضیحات مفصلی در خصوص هیپوترمی ارائه داد.

دکتر فریناز فهیمی پور دبیر کمیته پزشکی ورزشی فدراسیون اسکی در سخنرانی خود موضوعات تغذیه در اسکی و ضربه به سر را توضیح داد. وی در خصوص اینکه اسکی بازان باید از چه موادی در هنگام اسکی کردن تغذیه کنند، مواردی را تشریح کرد.

پس از آن نوبت به دکتر هاله دادگستر متخصص پزشکی ورزشی هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران رسید تا درباره مکانیسم آسیب در اسکی توضیحاتی را به حاضرین ارائه بدهد. بعد از او دکتر افسانه صفرچراتی متخصص پزشکی هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران به روی سن آمد و در خصوص معاینه زانو و شانه که شایع ترین مصدویت در اسکی است، توضیحات را به مدعوین داد.

در بخش پایانی این همایش دکتر مصطفی شاهرضایی متخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی آجا درمان آسیب های اسکی را تشریح کرد.

این برنامه با حضور جمعی از روسای هیئتهای استانی، مسئولان کمیته پزشکان هیئت های استانی، متخصصین علوم پزشکی، ورزشکاران و مربیان اسکی و کوهنوردی برگزار شد.